Pravidla WBC
WBC
ROUND 7 - EXTREM SPORT BIKERALLY ŽLUTAVA 25.10.
WBC - SPECIALIZED BIKERALLY CHAMPIONSHIP 2009
wbcrally.com
Pravidla a podmínky pro účast v seriálu WBC
Pro účast v seriálu WBC - Specialized Bikerally Championship není třeba žádná licence. Zúčastnit se může kdokoliv bez ohledu na pohlaví nebo na věk. Je třeba vyplnit přihlášku do seriálu WBC, která je platná pro všechny závody WBC v roce 2009. Není třeba vyplňovat přihlášku na každý závod zvlášť! Na základě této přihlášky bude jezdci po zaplacení registračního poplatku 100 Kč vystavena registrační kartička jezdce WBC s evidenčním číslem. Kartičku lze před začátkem sezóny vyřídit ve zlínském obchodě Evolution Bike, v průběhu sezóny pak na kterémkoliv závodě při registraci. Na všech závodech se pak jezdec musí prokázat jen touto registrační kartičkou. Každý jezdec se musí rovněž seznámit se sportovními řády WBC a propozicemi daného závodu!
Dokumenty ke stažení
Podmínky pro účast v závodě a výpis základních pravidel
 • Před každým závodem doporučujeme, se prostřednictvím on-line registrace zapsat do seznamu přihlášených. Po uzávěrce on-line přihlášek bude vytvořena startovní listina (cca dle výkonosti a předchozích výsledků) a každému jezdci bude přiděleno a rezervováno startovní číslo.
 • Při registraci, většinou ráno v den závodu, se pak musí každý jezdec prezentovat registrační kartou jezdce WBC. Po zaplacení startovného (Elita a Junioři: 200 Kč, Ženy a Super 15: 150 Kč) a vratné zálohy na číslo (50 Kč) jezdec obdrží startovní číslo.
 • Každý jezdec musí mít kolo, které bude mít průměr ráfku min. 20 palců a max. 26 palců, kolo musí být v dobrém technickém stavu s plně funkční přední i zadní na sobě nezávislou brzdou.
 • Každý jezdec musí mít chrániče: přilba, rukavice, chrániče kolen. Jezdci do 18 let musí mít navíc povinně přilbu integrální a od sezóny 2009 nově chránič páteře a chrániče loktů.
 • Vypsané kategorie:
  • Celkové pořadí
  • Junioři (rok narození 1991-1994)
  • Super 15 (rok narození 1995 a výše)
  • Ženy (bez omezení věku)
  Jezdci kategorií Super 15 a Ženy nejsou hodnoceni do celkového pořadí. Klasifikováni jsou jen do svého poháru. V každém závodě jedou jen poměrnou část tratě, minimálně však polovinu rychlostních zkoušek. Pro tyto kategorie je stanoveno rovněž zvýhodněné startovné.