WBC
ROUND 7 - EXTREM SPORT BIKERALLY ŽLUTAVA 25.10.
WBC - SPECIALIZED BIKERALLY CHAMPIONSHIP 2009
wbcrally.com

Vzpomínky na závody - Pustevny 2006

Pro vyplnění dlouhých zimních večerů jsme pro vás připravili seriál vzpomínek na legendární závody. Krátký report vždy doplní video, případně fotky. Začínáme v roce 2006 na Pustevnách.

Tento závod se jel v rámci série GT Oxygen Tour jehož hlavním promotérem byl Zdeněk Florian se svým teamem. Organizace WBC a náš web byl hlavním mediálním partnerem.

Na tento podnik jsme vyrazili v sestavě já-Kýbl (kamera), Atom (foto) a Peca (kamera). Po příjezdu na místo jsme zjistili, že není nejtepleji. Teploměr ukazoval kolem -25°C! Po vystoupení z vyhřáteho auta z nás sršel humor, ale tušili jsme že bude hůř! 

Závod se jel na černé sjezdovce a ta místní je snad nejprudší, jakou jsem kdy viděl. Lyžuju jen rekreačně, ale i zkušení lyžaři by mi dali za pravdu, že v rámci ČR je tato sjezdovka celkem dost velký punk.

O jejím sklonu nejlépe vypovídá video, kde Uzma (ve žluté bundě) po pádu jede stylem "na brouka" a zrychlení má jako WRCéčko. Případně rider úplně na konci, který "běží" po pádu zpět ke svému kolu.

Závod poznamenala dost hluboká rýha na trati, kde zapadlo přední kolo až po náboj. Téměř všichni jezdci zde spadli a ti co ji nějak záhadně minuli skončili na bedně. Závod vyhrál Michal Červenka před Jirkou Haferníkem a Vlastikem Hynčicou.

Zima byla obrovská, větší jsem nikdy nezažil. Na startu byla bečka s ohněm, která se ani nechtěla propadnout do sněhu! Při pokusu o rozmrznutí nohou jsem si seškvařil podrážku aniž bych cítil nějaké teplo, cítit byl jen dým z gumy. Ještě si vzpomínám, že kdo měl diesla tak ani neodjel, jelikož zamrzla nafta. My ve fáčku jsme sice bez problémů odjeli, ale teplo nám bylo až v Rožnově :-)

Stahujte video (wmv, 20 MB)