WBC
ROUND 7 - EXTREM SPORT BIKERALLY ŽLUTAVA 25.10.
WBC - SPECIALIZED BIKERALLY CHAMPIONSHIP 2009
wbcrally.com

Seriál WBC se příští rok neuskuteční

Včera proběhlo zasedání členů organizace WBC a padlo zásadní rozhodnutí. Seriál pod názvem WBC, tak jak ho znáte z minulosti, se v roce 2010 neuskuteční! Ve hře je ovšem nástupnický seriál závodů.

Nového seriálu by se pravděpodobně ujal Jirka Haferník, který v minulosti pořádal takové akce jako Downtown Zlín nebo loňský závod v Lípě: "Bylo by škoda kdyby závody na Zlínsku úplně skončily, hlavně pro mladé kluky, kteří by neměli jinou možnost závodit." Uvidíme ovšem je jestli se Hafovi podaří sehnat potřebné finance na chod celého seriálu. V dnešní špatné době to nebude vůbec jednoduché. "V nejbližší době budu jednat se sponzory, doufám že se vše podaří a seriál se uskuteční," doplnil Haferník.

Nový seriál by měl kvalitou určitě navázat na WBCéčko. Měl by být určen hlavně mladým začínajícím jezdcům a měl by vycházet z filozofie bikerally. Časomíra a výsledky by byly i nadále pod taktovkou Pluta. O lokalitách a pořadatelích se bude teprve jednat.

Ze světa ovšem nezmizí ani závody pod hlavičkou WBC! Pojede se minimálně jeden závod. Mělo by jít o větší víkendovou akci, která by se uskutečnila v Otrokovicích. Víc zatím neprozradíme.