WBC
ROUND 7 - EXTREM SPORT BIKERALLY ŽLUTAVA 25.10.
WBC - SPECIALIZED BIKERALLY CHAMPIONSHIP 2009
wbcrally.com

Gergel rozprášil ve Žlutavě všechny favority

Jirka Gergel nečekaně, ale zcela suveréně zvítězil ve finálovém podniku WBC! Titul získal Čep před Hoferkem a Červenkou.

Žlutava/ Nečekaným triumfem zlínského Jiřího Gergela skončil finálový podnik seriálu WBC ve sjezdu horských kol stylem rally. Na druhém místě dojel ve Žlutavě již před závodem jistý vítěz absolutní klasifikace Pavel Čep. Třetí za olomouckým závodníkem skončil fourcrossař Tomáš Slavík z Brna. Čtvrté místo bral po problémech s řetazem Vlastimil Hynčica.

„Vítězství v závěru sezony je jistě příjemné. Přímo na první místo jsem si netroufal, ale doufal jsem, že bych mohl skončit v první pětce. Tratě mi nakonec parádně sedly, byly spíš technické a od organizátorů velmi dobře připravené,“ pochvaloval si Jiří Gergel, pro něhož to byl letos vůbec premiérový start v seriálu WBC. „Trochu jsem to flákal a jezdil jsem hodně trénovat do zahraničí. Samotné závody jsem stavěl na vedlejší kolej, ale příští rok to určitě napravím,“ slíbil zlínský biker.

Ten za sebou nechal i celkového vítěze letošního ročníku celého seriálu Pavla Čepa, jenž závod dokončil na druhé pozici. Přesto byl spokojený i on. „Techničtější a sjezdovější tratě mi vyhovovaly. Z mojí strany to sice nebylo úplně stoprocentní, pár chybiček se našlo, nicméně druhé místo považuji po velkém boji se svými soupeři za solidní výsledek,“ nechal se slyšet olomoucký reprezentant, který tak na trůnu vystřídal loňského mistra Vlastimila Hynčicu. „Cíl jsem si splnil, vyhrál jsem WBC,“ doplnil Čep.

Třetí místo bral ve Žlutavě Tomáš Slavík. Úřadující mistr České republiky ve fourcrossu přitom sjezd téměř vůbec nejezdí. Na Zlínsku však potvrdil svou všestrannost a patřil mezi příjemná překvapení. „Bylo to takové zpestření na závěr sezony a dobrý trénink pro závody Světového poháru ve fourcrossu. Na sjezďáku jsem letos jel teprve druhý závod. Jeli tady hodně rychlí kluci a třetí místo v takové konkurenci považuji za úspěch. Příjemně mě překvapil i nemalý zájem diváků a celková atmosféra. Věřím, že jsem zde nestartoval naposledy,“ uvedl v cíli brněnský závodník.

Mezi juniory triumfoval zlínský mladíček David Pala. „V prvních dvou erzetách jsem trochu zatlačil na pilu a ve druhé polovině závodu už jsem si první místo pohlídal. Taktika mi vyšla,“ radoval se Pala, jenž před závodem mohl snít i o celkovém titulu pro juniorského šampiona. Martin Daněk z Hulína si však třetím místem ve své kategorii juniorské prvenství pohlídal. „Naštvaný mohu být především sám na sebe, titul mi utekl již v úvodu sezony kdy se mi nedařilo. Vyšly mi až poslední tři závody,“ přiznal sebekriticky Pala. Druhé místo v juniorech vybojoval čím dál rychlejší slovenský talent Peter Krejči.

V kategorii super 15 zvítězil Martin Bořuta před Tomášem Čalou, v ženách pak dominovala Anna Sojka z Polska. Lukáš Parák startující v projektu talent rider dokončil nakonec na 17. místě, když v průběhu závodu atakoval i první desítku.

výsledky, fotky, videa: http://www.wbcrally.com/wbc/modules/2009/round7/