WBC
ROUND 7 - EXTREM SPORT BIKERALLY ŽLUTAVA 25.10.
WBC - SPECIALIZED BIKERALLY CHAMPIONSHIP 2009
wbcrally.com

WBC ve Zlíně na nových tratích

První zářijový víkend pokračuje svým pátým závodem seriál "WBC - Specialized Bikerally Championship." V neděli 6.9. zavítá tato série přímo do Zlína na Lesní čtvrť.

Centrum závodu, včetně zázemí pro jezdce i diváky, bude na hřišti v lese nad gymnáziem. Tradiční zápolení o vteřiny se pak bude odehrávat na rychlostních zkouškách v okolí. Pro jezdce budou připraveny 4 rychlostní zkoušky na dvou zcela nových tratích. Tratě jsou typické pro WBC, tzn. žádný extrém, v pohodě zvládnutelné i na pevném kole. Atraktivní budou především divácké zóny v blízkosti areálu včetně legendárního zlínského vracáku, kde nebývá nouze o krizové okamžiky. Tratě budou od úterý kompletně připraveny k tréninku. 

Celá akce startuje již v sobotu odpoledne neoficiálním tréninkem, v neděli od 8:00 je na programu oficiální trénink. Ostrý start 1. rychlostní zkoušky závodu je pak naplánován na 10:30.

Očekáváme opět hojnou účast závodníků od ryzích amatérů až po nejlepší české nebo slovenské jezdce. Průběžné první místo v seriálu by měl hájit Michal Červenka ze Želechovic. Uvidíme však jestli stihne doléčit zranění ze slovenského poháru v Plejsech a jestli ho vůbec uvidíme na startu. Na vítězství si však budou dělat zálusk i Pavel Čep z Olomouce, Martin Hoferek z Lukova nebo semetínský Patrik Kotrla.
Všechny potřebné informace lze najít na oficiální stránce závodu: http://www.wbcrally.com/wbc/modules/2009/round5/.