WBC
ROUND 7 - EXTREM SPORT BIKERALLY ŽLUTAVA 25.10.
WBC - SPECIALIZED BIKERALLY CHAMPIONSHIP 2009
wbcrally.com

Schválení tratí - Round 5 Otrokovice

Dnes jsme byli společně s pořadateli na prohlídce a schválení připravených tratí pro Round 5, který se uskuteční již příští neděli 7.9.2008 v Otrokovicích.

Ještě jednou připomínáme, že závod se jede v neděli 7.9.2008 a kompletní centrum je u kynologického centra (cvičiště pro psy) u moravní lávky.

Nyní k samotným tratím. Připraveny jsou 2 tratě, na kterých se pojedou 4RZ. Tratě jsou vzdáleny cca 80m od centra závodu. Obě tratě mají délku cca 600m. Velmi atraktivní pro diváky a zajímavé pro závodníky u těchto tratí je to, že v několika místech se tratě téměř spojí a závodníci tak pojednou víceméně vedle sebe. Po dnešní prohlídce tratí lze jednoznačně konstatovat, že tento závod bude patřit k těm fyzicky náročnějším díky určitým úsekům na tratích, kde je potřeba přišlápnout. V jednom úseku se "bohužel" jede dokonce malinko do kopce, ale udělali jsme maximum, které daná lokalita momentálně umožňuje. Tratě, tak jak byly připraveny pořadateli, potřebovaly pouze menší úpravy vedoucí k lepší návaznosti jednotlivých úseků a k celkové kompatibilitě. Na tratích se střídá spousta povrchů, nicméně převážnou část tvoří tvrdá uježděná hlída a kamenité úseky. Nechybí divácky atraktivní vracáky a hodně rychlé úseky, kde bikeři pojedou velkou palbu. První trať se dá přirovnat k první RZ na Smraďavce. Apelujeme tedy na jezdce aby při závodech i tréninku používali přilbu a chrániče.