WBC
ROUND 7 - EXTREM SPORT BIKERALLY ŽLUTAVA 25.10.
WBC - SPECIALIZED BIKERALLY CHAMPIONSHIP 2009
wbcrally.com

Pro zamyšlení

Závod v Podhradí byl pro mě v celé historii WBC první, kterého jsem se nezúčastnil (ať již jako jezdec, organizátor nebo divák). Přesto mě jedna příhoda donutila napsat tento článek.

Samotný závod probíhal údajně bez problémů, solidní počasí, pěkné tratě, krásné svezení. Výsledky závodu tentokráte hodně ovlivnily defekty, to se ale netýkalo letos hodně suveréního Pavla Čepa, který s přehledem zvítězil před Hynčicou a Hoferkem.

Teď ale k věci. Organizace celého seriálu i jednotlivých závodů je časově velmi náročná a lidé, kteří to pro vás organizují, tak činní ve svém volném čase a bez nároku na jakýkoliv finanční honorář. Seriál WBC přitom patří k nejoblíbenějším a nejlépe organizovaným závodům v ČR. Tuto skutečnost nejedenkrát potvrdili všichni přední jezdi.

Díky sponzorům a podpoře Zlínského kraje si za 150 kaček startovného (Super 15 jen 100) můžete perfektně zazávodit při dohledu profesionální záchranné služby, profi časomíry atd...  Navíc dostanete při registraci plechaňku Kamikaze, Corny tyčinku nebo klobásku. Uvědomte si, že tohle všechno je navíc a není to naše povinnost! Je to jen díky sponzorům a díky lidem, kteří to skrze své kontakty domluvili. Poděkování Pavlu Valouškovi a Pavlu Čepovi je zde na místě.

Organizátory pak dokáže vytočit paní vehementně se domáhajíc pro svého synáčka kromě Corny tyčinky i plechovky Kamikaze (které se tentokráte prostě nerozdávali). Bohužel to není případ ojedinělý. Za celou dobu co dělám WBC jsem se s tímto chováním setkal v drtivé většině víkeckrát, než s tím že by někdo došel a řekl: "Díky za super závody". Je docela reálné, že seriál WBC se v příštím roce neuskuteční. Pak mohou dotyční jezdit na jiné závody, kde za 2 nebo 3 kila startovného nedostanou při registraci vůbec nic, na výsledky on-line budou v duchu vzpomínat a video nebo fotky na internetu marně hledat.

A ještě jeden poznatek. Tito lidé, kteří si neustále na něco stěžují jsou většinou majitelé firem případně manželky majitelů a jejich přirozmazlení synáčci. Přijedou na závody na firmu koupeným "Bafem" se zatmavenýma sklama, synáček v nejhustším oblečení, šiltovka s liškou a rovným šiltem, SXo v plné kuli z USA. Při registraci si samozřejmě nezapomenou nechat napsat doklad a za Corny tyčinku a Kamikaze ani nepoděkují!