WBC
ROUND 7 - EXTREM SPORT BIKERALLY ŽLUTAVA 25.10.
WBC - SPECIALIZED BIKERALLY CHAMPIONSHIP 2009
wbcrally.com

WBC míří premiérově do Podkopné Lhoty

Podkopná Lhota/ Mezinárodní mistrovství České republiky ve sjezdu horských kol stylem rallye se premiérově stěhuje do Podkopné Lhoty. V sobotu se zde uskuteční druhý díl letošního seriálu WBC – Specialized Bikerally Championship.

Podkopná Lhota se do prestižního šampionátu dostala vůbec poprvé na základě pozitivních loňských zkušeností, kdy se ve výborném světle představila jako kandidátský podnik. „Byli jsme velmi příjemně překvapeni kvalitou závodu i jeho dobrou organizací. Spokojení byli i samotní jezdci, proto jsme tuto lokalitu zařadili i do našeho kalendáře,“ vysvětluje manager pro styk s médii celého mistrovského seriálu WBC Ondřej Kymla.

Na účastníky závodu čekají celkem čtyři rychlostní zkoušky na dvou tratích. Ty oproti loňsku doznaly značných vylepšení, takže jezdci se mají na co těšit. „Část závodu povede lesem, část po louce. Jedná se tedy o typickou trať pro bikerally,“ upřesnil Kymla. Oficiální trénink na vypáskované trati mohou absolvovat jezdci v sobotu od osmi hodin ráno. Začátek samotného závodu je pak na programu o půl jedenácté.
Na startu se očekává opět rekordní účast téměř tří stovek jezdců. Tentokrát však mezi nimi budou chybět tuzemská esa jako Vlastimil Hynčica, Kamil Tatarkovič, Pavel Čep či Slovák Filip Polc, kteří se ve stejném termínu zúčastní Světového poháru v Mariboru. „Šanci na dobré umístění tak budou mít i jezdci druhého sledu. Závodníky, kteří v sobotu nebudou přítomni, to ale mrzet nemusí. Každému se totiž v celkovém hodnocení škrtá jeden výsledek. Samozřejmě ten nejhorší,“ objasnil Kymla.

V prvním závodě sezony se z vítězství radoval olomoucký Pavel Čep před Patrikem Kotrlou ze Semetína. Třetí místo obsadil Vlastimil Hynčica. Ani jeden ze jmenovaných se však v Podkopné Lhotě nepředstaví. Příležitost tak mají ostatní. Kdo se chopí nabídnuté šance? Mezi hlavní adepty patří především zlínský Jiří Gergel, lukovský Martin Hoferek či Michal Červenka z Želechovic. Překvapit však může i kdokoliv další z početného startovního pole.

Robert Štach - Zlínský deník