WBC
ROUND 7 - EXTREM SPORT BIKERALLY ŽLUTAVA 25.10.
WBC - SPECIALIZED BIKERALLY CHAMPIONSHIP 2009
wbcrally.com

Prohlášení ředitele GT-GoGen tour 2007.

30.12.2006 - Boss zimní série Zdeněk Florian nám poslal své "prohlášení".

Vážení sportovní přátelé,
úvodem Vám přeji krásné oslavy Silvestra a v novém roce hodně štěstí, sportovních i životních úspěchů, ale hlavně pevné zdraví.
Důvodem tohoto prohlášení je blížící se start zimní série sjezdových závodů. Již za pár dnů snad odstartuje první díl závodů, které zde pořádáme již 12 let.
Proč snad? Protože matička příroda je nevyzpytatelná a mnohdy nám připraví nečekané překvapení,jako například loni na Pustevnách,nebo letos,kdy je zase nečekaně teplé počasí,které neumožňuje závodit na lyžařském svahu.
Různé závody ale pořádám již 20 let a nikdy jsem žádnou akci nezrušil. Proto i teď hledám řešení,které by umožnilo důstojně absolvovat připravenou zimní sérii GT-GoGen tour.Přeložit závody na později není řešením,protože nikdo nemůže vědět jak bude za 14 dní,nebo v únoru. Proto ke každé akci připravuji náhradní řešení.
Ještě jednou připomínám,že zimní seriál sjezdů je naprosto ojedinělou akcí,které asi nemá v Evropě obdoby. Když je krásně,tak je to taková zimní pohádka,ale když je náhodou –25 C,tak je to boj o život pro jezdce,ale hlavně pro pořadatele a časomíru,kteří musí po celou dobu závodu (až 5 hod.) stát na jednom místě. A pak je ještě jezdci seřvou, že to zdržují :-).
Počasí se ale dopředu odhadnout nedá a tak o každé zimní akci se rozhoduje vždy 3 dny předem.To je ve středu. Proto nemá smysl telefonovat,nebo psát na fórum WBC.Vždy ve středu večer padne rozhodnutí,které se dá ihned na web. Pokud napíšeme,že se pojede,tak se o víkendu startuje i kdyby trakaře padaly :-). První závod měl být tradičně v Petrůvce,ale vzhledem k tomu,že se 6.1.2007 očekává teplota 5-8 C nad nulou,tak projednáváme možnost přeložit závod na Smraďavku,kde jsou na hlinitopísčité trati ideální podmínky k závodu.
Jelo by se jen na jedné trati s cílem u restaurace. Trať dozná jen několik drobných změn k lehčímu,aby mohli startovat bez problému i jezdci mladší 15 let,bude lépe zabezpečena,stromy budou obaleny,na trati bude záchranáři z Uh.Hradiště,přijede televize,atd.
To vše v případě,že dostaneme povolení od lesní správy.
Tak ještě jednou prosím o trpělivost a veškeré informace ve středu večer.
V případě dotazů na moji osobu můžete využít mobil 602553211.
 
Co říci závěrem: Věřme,že se nám v novém roce vše vydaří a že se naučíme tolerovat a odpouštět chyby těm co něco dělají i pro druhé,což byl problém těch minulých let.
Osobně děkuji a nesmírně si cením všech pořadatelů jako je Atom,Kýbl,Haf, Červajs,Duháň,Uzma,atd. Všem držím palce při organizování a startech na závodech v sezóně 2007. 

Zdeněk Florián – ředitel seriálu GT-GoGen tour 2007