WBC
ROUND 7 - EXTREM SPORT BIKERALLY ŽLUTAVA 25.10.
WBC - SPECIALIZED BIKERALLY CHAMPIONSHIP 2009
wbcrally.com

5 otázek pro Jose Spáčila

26.12.2006- Další jezdec, kterého jsme se zeptali na tradičních pět otázek je známý showman José Spáčil.

1) Jak jsi spokojený s průběhem letošní sezóny?Spáča

Čus, no šlo to. Vybíral jsem si z časových i finančních důvodů jen ty závody, které mě baví a tak jsem se povozil do pohody. WBC jsem nestih snad žádný, když se jelo na tratích který mě baví tak to vždycky s něčím kolidovalo. Baví mě spíš ty rychlejší, vozivý kde se nemusí šlapat a jsou pod 2 minuty, hehe. Nedostal jsem se akorát do Podkonic, to mě mrzelo a naopak jsem se svez v Leogangu - super - doporučuju. Na příští rok to vidím zrovna tak, snad jen k vám zavítám častěji.

2) Jak se těšíš na sérii zimních závodů?

Čoveče, nevím jestli vůbec nějaký pojedu, loni jsem zkusil Petrůvku na HT, protože jsem ještě neměl v kupě sjezďáka a odjeli jsme s Tlustíkem ještě před samotným závodem. Problém zimních závodů je ten, že se ty tratě tím kvantem jezdců vždy rozjezdí a pak je to taková koloběžko sranda a to mě neba. Pomalý a pořád se válíš. Byly jsme mrknout i na Pustevnách, bez kola jen se SNB a byla tam mega zima, nebrzdily brzdy a z toho kopce šel strach. Zase mega koleje a díry. Chtělo by to nějakou chemií upravenou zmrzlou trať, dvojáky, klopenky, prostě rychlost. Ale to u nás asi nikdy nebude skrz finance. Na druhou stranu nějakou tu techniku ti to dá. Jinak asi pojedu do Okříšek, ať bude jak bude, spolupořádá to kámoš Tygr a je to kousek. A předpokládám tam party :-)

3) Co si myslíš o budoucnosti kategorie hartail?

Hardtail kategorie je super věc pro začínající kluky, ale je to vražda pro materiál i zdraví. Většina tratí u nás je už tak rozbitá, protože se jezdí pořád dokola a je to fakt hell. Určitě dobrý jako průprava pro získání techniky a pak přestup na fulla. Jezdce co u ní zůstávají a specializují se na ni prostě žeru a mega respektuju. (Červas a Tlustík)

4,5) nic.

Díky za rozhovor a přeji hodně štěstí v roce 2007! Doufám, že se ti podaří vyhrávat. Atom


Hehe, tak s tim vyhráváním bych nepočítal, hlavně si nic na starý kolena neudělat. Taky dík a hodně štěstí s WBC, je dobrý že něco takovýho je.